Në 21 raste në Qafë Thanë turistët kapen me drogë!

Në Shqipëri nga viti në vit po rritet numri i turistëve të huaj. Por, me rritjen e numrit të turistëve të huaj, po ndodh edhe një fenomen. Shumë turistëve janë ndaluar, pasi po tentonin të largohen nga Shqipëria me kanabis. Kjo është vërtetuar edhe sipas Policisë Kufitare të Shqipërisë, raporton “TCH”. Nga muaji maj deri më tani janë arrestuar dhe proceduar në total 38 shtetas të huaj që kanë tentuar të nxjerrin jashtë Shqipërisë kanabis, në sasi të ndryshme, nga të cilat 21 raste përmes pikës së kalimit kufitar të Qafë Thanës. Sipas zyrtarëve, turistët e ndaluar janë polakë, çekë, gjermanë, rumunë etj, kurse sasia më e madhe prej 273 kg kanabis kishte si destinacion Holandën.

StrugaLajm
In : Aktuale

Loading...
loading...