Në ditën e parë të muajit Maj mot me diell dhe më ngrohtë, pasdite shi

Në ditën e parë të Majit moti është i ndryshueshëm me vranësira dhe pak më i ngrohtë me erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Pasdite pritet shi i rrëmbyeshëm afatshkurtër, përforcim të erës dhe paraqitje të bubullimave.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 5 deri në 13, ndërsa ajo e ditës prej 20 deri 26 gradë. Në Shkup, mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri në 7 gradë Celsius , dhe të ditës deri në 24 gradë Celsius.StrugaLajm

Në ditët në vijim nuk pritet ndryshim i madh i motit. Në orët e pasdites në disa vende moti do të jetë jostabil me vranësira me shi afatshkurtër lokal dhe bubullima të rralla.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...