Në këtë ditë fillon Ramazani, ja sa orë do të agjëroni

Edhe pak ditë na ndajnë nga muaji i shenjtë i Ramazanit. Bazuar në kalendarin mysliman agjërimi fillon me datën 24 prill.

Të gjithë besimtarët e fesë islame do të agjërojnë për 30 ditë rresht, gjithsej i bije 1 mijë e 441 orë.

Të dielën e 24 majit është dita e Fitër Bajramit.StrugaLajm

Në fillim të Ramazanit Imsaku do jetë ora 3:50 dhe Iftari 19:35.


Loading...
loading...