Pamje të reja: Momenti kur policët arrestojnë terroristin pas masakrës në xhami


Një foto e re është publikuar nga momenti kur dy oficerët e policisë në Zelandë të Re arrestojnë terroristin Brenton Tarrant.

28-vjecari masakroi 49 myslimanë që u faleshin në dy xhami, ndërsa disa të tjerë mbetën të plagosur.

Dhe ky është momenti kur dy oficerë rrethojnë Tarrant i cili ishte në veshje ushtarake.

Sic shihet në këtë foto, dy oficerë mbajnë Tarranin pas sulmit në xhami.

Ndërsa, sot është protestuar kundër Tarrant, ku protestuesit dogjën fotografi të tij.

Ndërsa, të tjerë ndezën qirinj në shenjë nderimi për të gjitha viktimat e sulmit që terrorizoi gjithë botën.

In : Aktuale, Rajoni

Loading...
loading...