Paralajmërim:Temeperaturat mbi 40 gradë

Nën ndikimin e masave të nxehta të ajrit deri në fund të muajit do të vazhdojë koha e nxehtë, me temperatura mesatare deri 30 gradë, paralajmërojnë meteorologët.
Deri të martën në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të jostabilitetit me reshje shiu dhe stuhi, ndërsa nuk përjashtohet që këto procese të jenë më intenzive, veçanërisht nesër. Nga e mërkura koha do të jetë me diell dhe rritje të vazhdueshme të nxehtësisë dhe temperaturave ditore, që pritet të arriijnë deri mbi 40 gradë celcius në pjesën jugore të Vardarit.
StrugaLajm
In : Aktuale

Loading...
loading...