Përmbytjet në Shqipëri: Po vdesim! Turp për shtetin

Banorët kërkojnë ndihmë nga shtetit për të evakuuar nga autostrada Tiranë-Durrës, ku qëndrojnë të bllokuar për më shumë se tre orë.

“Ne jemi duke vdekur sonte. Policia na lenë të vdesim këtu, turp të ketë shteti dhe të gjithë. Kemi hipur në një maune. Turp t’i vijë shtetit, tre orë që jemi këtu.

Vetëm një makinë e gardës mund të lëvizë në ujë dhe të marrë njerëzit. Brenda në makinë mund të kenë fëmijë. Jeta e njerëzve për këtë shtet, faleminderit prej jush”,shprehen banorët në Report Tv.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...