Ramush Haradinaj,kryeministër i Kosovës,bashkohet krahu i luftës !

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) dhe Nisma për Kosovën do të kandidojnë bashkërisht në zgjedhjet e 11 qershorit.

Pas arritjes se marrëveshjes për koalicion parazgjedhor mes LDK-së dhe AKR-së,  partitë që ishin në opozitë AAK-Nisma, në ora 00:00, kanë finalizuar marrëveshjen.

Sipas burimeve Ramush Haradinaj do jetë i dominuari i këtij blloku për kryeministër të vendit.StrugaLajm

Ndërsa bartës i listës kreu i PDK’së, Kadri Veseli.

In : Aktuale, Rajoni

Loading...
loading...