SULM ME ARMË NË GJERMANI, 2 TË VDEKUR

Dy persona u vranë në një sulm të armatosur në Espelkamp, ​​Nordrhein-Westfalen, Gjermani, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmeve të Agjencisë Gjermane të Lajmeve (DPA) bazuar në policinë e Bielefeld, ndodhi një sulm i armatosur në qendrën e qytetit të Espelkamp.

Dy persona humbën jetën në sulm dhe sulmuesi u largua nga vendi i ngjarjes.

Ndërkaq policia mori masa të gjera të sigurisë në zonë.

Loading...
loading...Loading…


loading…