Të shtëna në lagjen e populluar nga shqiptarët, ka viktima

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë të martë në lagjen Manhattan të Nju Jorkut, në Shtetet e Bashkuara.

Sipas të dhënave të para, ka viktima.

Incidenti raportohet se ka ndodhur afër rrugëve Chambers dhe Houston. Policia i është përgjigjur po me të shtëna personit që ka qëlluar me armë zjarri.

Policia e Nju Jorkut ka konfirmuar se një person është arrestuar në lidhje me incidentin, ndërsa hetimet janë në vazhdim.

Manhattan-i është i populluar nga një numër i konsiderueshëm shqiptarësh.

In : Aktuale, Rajoni

Loading...
loading...