Trishtim në Ferizaj, vdiq 18 vjeçari që u therr me thikë nga vëllai

Ka ndërruar jetë 18 vjeçari nga Ferizaj cili kishte pësuar lëndime trupore ditë më parë nga një përleshje me A.M 16 vjeçar, vëllai i viktimës.

Sipas policisë Q.M ka vdekur të premten në QKUK.

Me 21.06.2017 rreth orës 11:25 në rrugën ,,Fan Noli” në Ferizaj kishte ndodhur një përleshje mes dy personave, përndryshe familjarë-vëllezër, ku janë përdorur mjete të ndryshme të forta.

Me këtë rast lëndime të rënda trupore ka pësuar Q.M.  18 vjeçar, i cili është dërguar në QKUK Prishtinë.

Hetuesit policor kanë arrestuar të dyshuarin A.M. 16 vjeç ku pas intervistimit, në konsultim me Prokurorin e Shtetit është marrë masa e ndalimit policor prej 24 orëve.StrugaLajm

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar arma e ftohtë- thika, me të cilën dyshohet se është kryer vepra.

Me 23.06.2017 , nga ana e mjekëve kujdestarë jemi informuar se viktima Q.M.  nga lëndimet e pësuara ka ndërruar jetë.

Është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili autorizon Sektorin e Hetimeve rajonale që të merren me kompletimin e rastit, kurse trupi i pajetë dërgohet për obduksion.

In : Aktuale

Loading...
loading...