Vllaznimi i Strugës fiton ndeshjen e dyte te balotazhit me Fortunen e Shkupit


Ekipi i Vllaznimit luajti dy ndeshje kualifikuese per ligen e dyte dhe ate kumder Vardarit te Forines dhe Fortunes se Hasanbegut.
Ne te dy ndeshjet ekipi i Vllaznimit tregoi vlera te larta cilsore si nga aspekti taktik edhe ai fizik. Kundershtaret ishin te mposhtur ishte fati ne anen e ekipit te Vardarit ne ndeshjen e pare ku fitun me rezultatin 2-1 edhe pse ekipi i Vllaznimit luajti ndeshje teper cilsore.
Edhe ne ndeshjen e dyte kunder Fortunes luajti ndeshje cilsore rezultati ne fund kenaqi stafin dhe futbollistet. 3-1 ne favor te Vllaznimit ky rezultat do te jete i mjaftueshem per kualifikim nese ne ndeshjen e trete Fortuna fiton ndaj Vardarit.

Loading...
loading...Loading…


loading…