Zoran Zaev: Në gusht Parlment i ri dhe Qeveri e re

Muaji gusht do të jetë një muaj politik shumë aktiv kur vendi do të përfundojë procesin zgjedhor dhe do të vihet në funksion Parlamenti i ri dhe Qeveri e re, kështu deklaori kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, në një intervistë për portalin A1.on, përcjell INA. Zaev premton që në vjeshtë vendi do të ketë institucion plotësisht aktive.


Lidhur me kundërshtarin e tij më të madh politik, Hristijan Mickoskin e VMRO-së, lideri i LSDM-së thotë se ai sillet si “i huaj”, në zgjedhjet parlamentare tregoi se ka probleme serioze dhe se është akoma i bllokuar nga “grueevizmi”.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...