Reklamo ketu!

I preu fytin gruas sepse “bënte zhurmë”, burgoset shqiptari

Një shtetas shqiptar është dënuar me 25 vjet burg të enjten në Graz të Austrisë. Ai vrau bashkëshorten me thikë në prezencë të fëmijëve dhe më pas i preu fytin.
Juria e shpalli unanimisht fajtor për vrasjen e të dashurës së tij qershorin e vitit të shkuar.
25-vjeçari njihej më parë nga policia. Ai ishte dënuar 3 muaj burg, para krimit pasi kishte kërcënuar të dashurën e tij se do ta therte “si një derr”. Madje kishte kërcënuar se do vriste dhe fëmijën e tyre të përbashkët shkruan portali austriake ORF.
Ai vetë ka pranuar krimin por ka mohuar ta ketë bërë me qëllim. “I urrej duart e mia. Atë natë nuk ishin të mijat. I doja mbi gjithçka dhe nuk kisha asnjë qëllim ta vrisja”, ka thënë 25-vjeçari.
31-vjeçarja atë natë kishte pranuar se e kishte tradhtuar. Mosmarrëveshjet kishin vijuar më pas
Kosovari së bashku me të dashurën e tij nga Graz në një lokal për të festuar një vjetorin e lidhjes së tyre ku kanë konsumuar dhe alkool. Kur çifti u kthye në shtëpi mosmarrëveshjet u përshkallëzuan. Gruaja mori thikën e bukës dhe duke e vënë në kraharor kërcënoi se do të vriste veten.
Në atë moment 25-vjeçari mendohet se ka rrëmbyer thikën, e ka tërhequr gruan drejt dhomës së gjumit dhe e ka qëlluar 12 herë me thikë. Më pas shkoi në dhomën e ndenjes ku qetësoi fëmijën 3 muajsh, fëmija i tyre, dhe djalin 5 vjeçar të gruas, dhe më pas mori dhe një thikë tjetër dhe i preu fytin. Sepse e dashura e tij bënte “zhurma të çuditshme”.
Nuk doja ta lija të vuante, prandaj i preva fytin”, ka thënë 25-vjeçari.
Gruaja ishte nënë e tre fëmijëve. Një 3 muajsh të cilin e kishte nga lidhja me kosovarin dhe dy djem, një 5 vjeç dhe një 10 vjeç nga një lidhje e mëpërparshme. Në momentin e krimit djali 10 vjeç ka qenë në banesën e të atit biologjik./oranews