Panik në Shqipëri për koronavirusin? Shkolla private mbyllet për dy javë

Një shkollë private në Tiranë ka vendosur që të ndërpresë mësimin për një periudhë dy javore për shkak të zhvillimeve të fundit të ndodhur në Itali me koronavirusin.

Lajmin e ka përcjellë ish- deputeti i LSI-së Petrit Vasili, i cili shkruan se shkolla private po mbyllet edhe pse në Shqipëri nuk ka asnjë rast të infektimit me virusin e rrezikshëm.

Vasili më tutje ironizon qeverinë duke i kujtuar se Ministrisë së Shëndetësisë dhe asaj të Arsimit, se s’mund të qëndrojnë si ‘hu gardhi’ në të tilla raste.

STATUSI I VASILIT:

Perse mbyllet nje shkolle private kur nuk ka asnje rast me koronavirus dhe asnje te dyshuar ??

Kjo eshte nje perhapje paniku e trashe.

Loading...
loading...Loading…


loading…