2.2 milion euro harxhuan partitë për zgjedhjet lokale (TABELA)

Nga analiza e raporteve financiare del se në raundin e parë dhe të dytë të zgjedhjeve lokale partitë kryesore në vend kanë harxhuar shuma të mëdhë të mjeteve financiare, raporton portali “tetova1.com”.
Disa prej tyre kanmë harxhuar më shumë se sa kan paraqitur burime të të hyrave dhe kjo padyshim do të jetë çështje me të cilën do të meren institucionet shtetërore.
Më së shumti mjete financiare kanë harxhuar VMRO-ja, pason SDSM-ja, BDI-ja, Lëvizja Besa, Aleanca për Shqiptarët, koalicioni “Aleanca për Shqiptarët” etj.
Në tabelën në vazhdim i keni të gjitha të dhënat.

StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...