61 vjeçarit në Zvicër i konfiskohen armë dhe 1.3 milionë franga

Policia e kantonit të St.Galles ka arrestuar një 61 vjeçarë i cili dyshohet se ka shitur në mënyrë të paligjshme në Asutri armë, përcjell TetovaSot.

Policia ka konfiskuar rreth 280 armë, si mitrolez, granata dore pistoleta dhe shumë armë tjera gjithashtu kanë konfiskuar edhe 100,000 kuti municionesh.

Përveç kësaj paratë e gjetura mund të jenë rreth 1.3 milionë franga. I dyshuari gjendet tani në paraburgim me dyshimin për rrezikimin të sigurisë publike me armë dhe shkelje të shumta. Hetimi ende vazhdon.StrugaLajm

In : Aktuale, Rajoni

Loading...
loading...