7 arsye për të vizituar Zvicrën

Zvicra është një nga arsyet për ta vizituar dhe asnjëherë nuk do të pendoheni. Natyrë e jashtëzakonshme dhe shumë vende për t’i vizituar.

Zvicra është një nga destinacionet që ka shumë për të ofruar dhe sa herë ta vizitoni do të dëshironi të riktheheni përsëri, shkruan ‘Scan’.

Por, më poshtë do të gjeni shtatë arsye të vlefshme të cilat janë një shtysë që të bëni gati valixhet e të niseni drejt saj, përcjell albinfo.ch.

Eksploroni Alpet zvicerane

Bëni paragliding

Provoni Thrill Walk në BirgStrugaLajm

Hipni në një tren ku mund të shijoni pamjet panoramike

Eksperimentoni një varietet kulturash dhe kuzhinash

Eksploroni shalësin e akullnajave të Jungfrau

Shijoni çokollatat më të mrekullueshme në botë, ato zvicerane

In : Aktuale

Loading...
loading...