ASH dhe Besa sot e zyrtarizojnë bashkëpunimin!

Gjatë ditës së sotme pritet që dy partitë Shqiptare, Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja BESA, të zyrtarizojnë bashkëpunimin dhe mbështetjen reciproke mes tyre për në rrethin e dytë në zgjedhjet lokale.
Mbrëmë në emisionin “ Klik Plus”, Faton Fazliu, nga Lëvizja Besa dhe Naim Bajrami nga Aleanca për Shqiptarët, gjatë tërë kohëzgjatjes së emisionit debatues, insistonin që kritikave të rivalit të tyre BDI, që përfaqësohej nga Ilmi Selami, t’u përgjigjeshin me bindje se ky koalicion nuk është “kundër” dikujt, por “pro” një jete më të mirë për qytetarët e Maqedonisë.

Një ditë më parë u publikua një fotografi e takimit mes Kryetarëve të dy partive Sela dhe Kasami, të shoqëruar nga Taravari dhe Ibrahimi.

 StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...