BESA do të jetë në Qeveri ?!

Kryetari i LSDM, Zoran Zaev insiston që Lëvizja BESA të jetë pjesë e koalicionit të gjerë qeveritar, që do të jetë qeveri e zgjeruar e reformave, mëson INA.

Këtë sinjal e ka bërë të ditur Zaev pas takimit që ka pasur me diplomatë europerëndimor dhe zyrtaren e lartë britanike, Pirs, e cila qëndroi për vizitë zyrtare në Shkup. Për këtë temë, Zaev ka biseduar edhe me kreun e besatarëve, Bilall Kasami.

Por nga Lëvizja BESA nuk kanë dashur të komentojnë këtë.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...