Dyfishohet pasuria e Dua Lipës pas turneut “Future Nostalgia”

Dua Lipa është një nga yjet më të mëdhenj të pop-it në industrinë e muzikës – dhe tani ajo është gjithashtu një nga fituesit më të mëdhenj.
Këngëtarja e hitit ‘Levitating’ ka shtuar më shumë se dyfishin e pasurisë së saj në tre vitet e fundit, duke e çuar pasurinë e saj në 60 milionë funte.

Dua, e cila kishte 25 milionë funte në prill të vitit 2020, sapo ka paraqitur llogari të reja në Companies House, të cilat tregojnë se kompania e saj turistike, Dua Lipa Live LLP, tani ka asete me vlerë 38.6 milionë funte, 8 milionë funte më shumë se një vit më parë.

Një firmë e veçantë, Dua Lipa Ltd, deri më tani ka grumbulluar 21.7 milionë funte.

Fitimet e kompanisë së saj vijnë nga dy muajt e parë të turneut të saj në Amerikën e Veriut ‘Future Nostalgia’, i cili u zhvillua në shkurt dhe mars të vitit të kaluar.

Por në realitet Dua do të ketë fituar një shifër edhe më të madhe, pasi totali nuk pasqyron paratë që ajo grumbulloi nga pjesët pasuese të turneut në Mbretërinë e Bashkuar, Evropë, Amerikën e Jugut, Zelandën e Re dhe Australi.StrugaLajm

Në total, ajo performoi në 82 shfaqje, të cilat do të rezultojnë që llogaritë e saj të fryhen edhe më shumë vitin e ardhshëm.

Një burim tha: “Dua është në krye të lojës së saj dhe absolutisht po e bën atë”.

“Ajo është e ndjeshme me paratë e saj dhe po bën gjithçka që është në fuqinë e saj për t’u kujdesur për të ardhurat e saj”.
Loading…


loading…