Erëzat që luftojnë kancerin

Kanceri është shkak i shumë vdekjeve. Tepër i përhapur dhe në rritje të shpejtë vitet e fundit, stili i jetesës dhe ushqyerja janë ato që konsiderohen si shkaqe kryesore (përveç ndotjes). Por ka disa erëza që ndihmojnë kundër kancerit, të tilla si: xhenxhefili, rozmarina, shafrani i Indisë, specat djegës, hudhra, mentja (mendërza) dhe kamomili.

StrugaLajm

Loading...
loading...