FC Struga të mërkurën ndeshet në Ohër me Buducnostin për UEFA

Ekipi ynë vazhdon rrugëtimin ne UEFA Conference League dhe kundështari i radhës është FK Buducnost nga Mali i Zi⚽️

Ndeshja do zhvillohet të Merkurën në stadiumin e Ohrit🏟️

Нашата екипа продолжува со европско натпреварување во УЕФА Конференциска лига и следниот противник е ФК Будуќност од Црна Гора⚽️StrugaLajm

Натпреварот ќе се одржи во Среда на стадионот во Охрид🏟️

forcaStruga
Loading…


loading…