Finlanda aplikon masa të reja kundër Covid-19, shkak udhëtarët nga Maqedonia e Veriut

Finlanda ka vendosur masa të reja me qëllim të parandalimit të përhapjes së virusit COVID-19.

Ky shtet do të kërkojë testin negativ për koronavirus dhe do të karantinojë udhëtarët nga shtete me rrezik të lartë për koronavirus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e këtij shteti të hënën.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...