Foto e përgjakjes së Ziadin Selës prezantohet në Kongresin Amerikan! (FOTO)

Fotografi të rrahjes brutale të deputetit Ziadin Sela në Kuvendin e Maqedonisë natën e 27 prillit janë publikuar në seancën e dëshmisë me temën Maqedonia dhe krizat në Ballkan, ku fjalimin e tij e mbajti zv/ndihmës sekretari amerikan Hoyt Yee, ish-kongresmeni Joe DioGuardi nga LQSHA si dhe analisti Daniel Server, informon INA. Në sallë u shfaqën edhe fotot e rrahjes brutale të Selës. Nga ana e aktivistëve të shoqatave shqiptare, foli DioGuardi, duke dënuar dhunën ndaj deputetit shqiptar. Përveç tij, me kongresmenët foli edhe sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH, Arben Taravari, që ishte pjesë e kësaj seance tradicionale e organizuar nga Kongresi dhe prania e vazhdueshme e DioGuardit. (INA)StrugaLajmStrugaLajm

StrugaLajm
In : Aktuale

Loading...
loading...