Gjërat që duhet t’i vizitoni sa jeni në Zvicër

Zvicra ka shumë vende të bukura. Pamje të mrekullueshme, dhe shumë vende për t’i vizituar dhe që patjetër duhet t’i bëni sa jeni në Zvicër, shkruan “The Telegraph”, përcjell albinfo.ch.

Pamje spektakolare

Vendpushimi alpin i Arosa-s ofron kushte të shkëlqyera për të skijuar për të gjitha aftësitë.

Mali ikonik

Formuar si një dhëmb i dehur, Matterhorn, është një nga malet më të famshme në Evropë.

Në rrugën e duhur

E vendosur rreth 160 km në juglindje të Cyrihut, vendpushimi alpin i Arosa-s është i lehtë për të arritur me tren.

Vendndodhja piktoreske

Qyteti i vjetër i Bernës ndodhet në listën e Trashëgimisë Botërore UNESCO nga viti1983.StrugaLajm

Maja më e lartë

E vendosur midis Zvicrës dhe Italisë, mali Monte Rosa është maja më e lartë e Zvicrës.

Udhëtoni në stil

Udhëtimi rreth Zvicrës është një përvojë në vetvete me shumë peizazhe të pabesueshme për të shijuar gjatë rrugës.

Ofertat

Përveç paketave gjithëpërfshirëse, gjithashtu mund të blesh një biletë në aeroport për vende të ndryshme për t’i vizituar.
Loading…


loading…