Ja më cfare date në Zvicër, kombëtarja shqiptare organizon seleksionim

Njoftim:

Ashtu si çdo vite me parë, edhe këtë vit Federata Shqiptare e Futbollit organizon Seleksionim (provetrening) per moshat e reja që luajnë në klubet Zvicërane. Të gjithë klubeve të poshtëpërmendura ju është dërguar ftesë zyrtare për lojtar e datëlindjes 2001/2002/2003/2004.

FC Zürich / GC / FC Basel / FC Luzern / FC Thun / BSC Young Boys / FC Xamax / FC Servette / FC Lugano / FC Winthertur / FC Will / FC St.Gallen / FC Aarau / FC Sion / FC Laussane / FC
Kriens / FC Rapperswill / FC Wohlen / Team Graubünden / Team Lichtenstein etj.

Pra të gjith lojtaret e moshave nga U15 deri U19 jan të fruar me ftesë zyrtare ne Klub.
Në seleksionim do jen prezent trajneret e Kombetares.

U15- Eqerem Memushaj
U17- Xhemal Mustadanegiç
U19- Erjon Bogdani
U21- Alban Bushi

Dhe drejtori i ekipeve kombetare Dritan Babamusta.StrugaLajm

Të dhënat e Seleksionimit në Zvicër.

Adresa:

Sportanlage Im Moos
8910 Affoltern am Albis

Data: 16.12.2017
Dita: e Shtunë
Ora: 10:00
Loading…


loading…