Grabitet teatri , hajdutët marrin paratë e fituara nga shfaqja

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Elbasanit. Persona ende të paidentifikuar të paidentifikuar kanë vjedhur kasafortën e teatrit “Skampa”, transmeton Revista Class.

Siç shkruan Balkanweb, teatri “Skampa” në qytetin e Elbasanit ka rënë pre e grabitësve mbrëmjen e kaluar. Persona ende të paidentifikuar kanë hyrë nga dera e pasme e teatrit dhe kanë shkuar në zyrën e financës, nga e cila kanë grabitur paratë e kasafortës.

Burimet policore bëjnë me dije se janë marrë paratë e mbledhura nga vepra e vënë në skenë me titullin “Babai”, ndërkohë që ende po punohet për të kapur grabitësit.StrugaLajm
Loading…


loading…