Humb jetën 35-vjeçari nga Shkupi, Maqedonia vetëm sot shënoi 14 vdekje nga coronavirusi

Si pasojë e virusit të rrezikshëm COVID-19, 35-vjeçari nga Shkupi mbrëmë pas mesnatës humbi jetën. Ende nuk ka informacione nëse pacienti ka pasur probleme tjera shëndetësore.

Sot Instituti për Shëndet Publik regjistroi 14 pacientë të vdekur. Prej tyre pesë pacientë janë nga Shkupi (35, 82, 53, 90 dhe 77 vjet), Prilepi (54), Tetova (88), Stuga (66), Velesi (78), Manastiri (76), Radovishi (66), Resnja (83) dhe Strumica (63 dhe 68 vjet), njofton Telegrafi Maqedoni.StrugaLajmStrugaLajmStrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...