Ja kush do të jenë ditët më të ftohta të javës

Ditët e para të javës së ardhshme do të ketë shira me intensitet mesatar në veri dhe qendër, ndërsa gjatë pasdites do të pakësohen. Temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme në mëngjes e mesditë duke luhatur ekstremet termike të ditës nga -4 në 13°C.

Temperatura shumë të ulëta parashikohen gjatë ditës së martë, ku zonat veriore do të shënojnë vlera shumë të ulëta, deri në -6 dhe -7.

Nga dita e martë dhe në vijim, priten kthjellime të motit, por temperaturat e ulëta do të vijojnë deri në fund të javës.StrugaLajm
Loading…


loading…