Ja kush do të jetë ministri i ri i Shëndetësisë!

Neurokirurgu Venko Filipçe është propozimi i LSDM-së për Ministër të ri të Shëndetësisë që do të dorëzohet nesër në Kuvend. Ky vendim është marrë nga Socialdemokratët edhe pse partneri i tyre i koalicionit, Ziadin Sela deri të mërkurën nuk do të kthehet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, njofton Alsat-M.

Aleanca për Shqiptarët ende nuk ka vendosur nëse do e pranojë ose jo postin e Zv/kryeministrit për Reforma. Organet e kësaj partie do të mblidhen javën e ardhshme kur dhe pritet te merret vendimi përfundimtar.StrugaLajm
Loading…


loading…