Ja si do të jetë moti gjatë fundjavës

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare dhe me kushte për paraqitjen e shiut të rrëmbyeshëm të izoluar të afatshkurtër dhe bubullima

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 14 deri në 22 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 24 deri në 34 gradë.

Indeksi UV do të arrijë 8.

Në Shkup, mot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 20 gradë, ndërsa ajo e ditës deri rritet në 32 gradë.StrugaLajm

Vazhdon periudha e motit me vranësira të ndryshueshme me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima. Në fillim të javës së ardhshme pritet moti i qëndrueshëm. Temperatura e ditës do të shënojë rritje të butë.
Loading…


loading…