Lamborghini nis prodhimin e xhipit të parë në histori

Lamborghini është në proces të një ndryshimi të madh.

Kompania italiane ka dyfishuar madhësinë e fabrikës së saj dhe po pret që të prodhoj makinën e parë SUV (xhip) , model që pritet të dyfishoj shitjet dhe prodhimin.

Ka kohë që dalin versione të ndryshme të Urus, të zbuluara në formë konceptuale, ndërsa tani ka dicka më konkrete.

Kjo video tregon metodat e prodhimit të Lamborghinit dhe zgjerimit të bazës së saj dhe vërehet qartë që nuk është Huracan apo Aventador.StrugaLajm

Jo, kjo ka katër dyer dhe motor përpara. Me fjalë të tjera është Urus.

Ende nuk dihet asgjë më shumë, por flitet që Urus do të debutoj me 4 dhjetor.


Loading...
loading...