Lamtumira e fundit për Rametullain dhe Valdeten, varrimi u bë në Debresh (Video)

B


Sot pas namazit të Xhumasë në varrezat e fshatit Debresh të Gostivarit me nderime fetare u varosën Valdete Hamiti dhe Rametulla Abdurraimi.

Për ti dhënë lamtumirën e fundit kishin ardhë mijëra shqiptarë nga të gjitha trevat e Maqedonisë.

Pjesëmarrës në varim ishin edhe shumë hoxhallarë dhe personalitete publike.

Në akksidentin e 13 shkurtit ndëruan jetë Rametulla Abdurraimi, djalë i vetëm i familjes Abdurraimi dhe Valdete Hamiti, (1989), nga Debreshi i Gostivarit, nënë e dy fëmijëve të mitur./TetovaSot

Videon nga varimi mund ta shikoni në linkun në vazhdim:

https://www.facebook.com/gazetalajme/videos/460460604499085/
In : Aktuale

Loading...
loading...