Marsh solidarizues për shtatëvjeçarin e vrarë në Zvicër (VIDEO)


Në Basel të Zvicrës sot është mbajt një marsh solidariziues me familjen e 7 vjeçarit, Ilias Mahmuti, i cili është vrarë në mesditën e së enjtes.

Në këtë marsh morën pjesë shumë qytetarë, ata u nisën nga Schutzenmattpark dhe ecën deri tek vendi i krimit në St. Galler Ring.

7 vjeçari është vrarë me thikë nga një e moshuar zvicerane, Iliasi u varros sot në Gjilan, njofton Klan Kosova.

SPON

In : Aktuale

Loading...
loading...