Momenti kur u trondit Shqipëria/ Ja videot virale që shokuan botën…

Si sot një vit më parë Shqipëria u trondit nga tërmeti më i fuqishëm ndër dekada.

Ishte ora 03:56, kur një lëkundje e fuqishme me magnitudë 6.4 të shkallës rihter, që zgjati për rreth 50 sekonda, goditi Durrësin dhe Tiranën, duke iu marrë jetën 51 personave dhe plagosur plot 913 të tjerë.StrugaLajm

Pasojat e këtij tërmeti tronditës ishin akoma më tragjike, pasi u prekën plot 202 mijë njerëz, teksa u shkatërruan qindra banesa.StrugaLajm

Pamjet e momentit të lëkundjes dhe pasojat e tërmetit tronditën botën. Ndiqini disa prej tyre:

In : Aktuale

Loading...
loading...