Moti për Bajram do të jetë me diell!

Moti sot në Maqedoni do të jetë i kthjellët dhe i nxehtë. Temperaturat do të jenë të larta dhe rekorde për këtë vit.

Temperaturat do të lëvizin nga 18 deri në 35 gradë celsius.

Enti hidro-meteorologjik dhe Ministria e Shëndetësisë kanë bërë apel që në mesditë të mos dalin nga shtëpia për shkak të motit të nxehtë.StrugaLajm

Rastet me sëmundje kronike duhet të shmangin daljen në vende ku nuk ka hije.

In : Aktuale

Loading...
loading...