Ndërron jetë themeluesi i “Playboy” në moshën 91 vjeçare

Hugh Hefner, themelues i Playboy, ka vdekur në moshën 91 vjeçare.

Hefner u lind me 9 prill 1926 në Cikago, Illinois, dhe vazhdoi të bëhej një milionerë pasi themeloi revistën e burrave me influencë në vitin 1953, transmeton Indeksonline.

Të mërkurën mbrëma llogaria zyrtare e Playboy në Twitter njoftoi se: “Ikona amerikane e themelimit të playboy, Hugh M.Hefner vdiq sot në moshën 91 vjeçe.#RIPHef”.StrugaLajm

In : Showbiz

Loading...
loading...