Policia konfirmon incidentin në Ohër,i plagosuri trajtohet në Spitalin e Traumës

Një person është plagosur me armë zjarri në Ohër në rrugën turistike. Sic konfirmon zëdhënësi i policisë Stefan Dimoski I plagosuri është qëlluar me një pistoletë në gju. Zëdhënësi i SPB-së Stefan Dimoski, konfirmoi incidentin dhe tha se rreth orës 14 ka ndodhur ngjarja. ‘’Incidenti ka ndodhur në bulevardin “Turistik”, në afërsi të kryqëzimit me rrugën “Bistrica”, ku një person me plagët e marra nga armë zjarri në gju është përcjellur urgjentisht në spitalin “Shën Erazmo” në Ohër’’tha Dimovski. Gjithashtu ai potencoi se policia në koordinim me Prokurorinë po marrin masat e nevojshme për të gjetur personin i cili është autori i dyshuar i sulmit.(Strugalajm.com)

StrugaLajm
Loading…


loading…