Shesheli- Presidentes kroate: Do të t`i derdh 40 miliardë spermatozoide në gojë!

Lideri i Partisë Radikale Serbe (SRS), Vojislav Sheshel ka reaguar përmes rrjetit social Twitter, pas kërkesës së Kroacisë që Serbia t`i paguajë 40 miliard euro për dëmet nga lufta, transmeton Tetova News.

Në stilin e tij, ai i drejtohet presidentes kroate Kolinda Grabar Kitareviq:

– Kroacia do të kërkojë nga Serbia 40 miliardë dollarë si dëmshpërblim lufte. Por, eurot nuk mund t`i shoh. Kroacia do të fitojë nga Serbia 40 miliardë spermatozoide, të cilat unë do t`ia derdh në gojë Kolindës dhe do ta këshilloj që t`i çojë nga Beogradi në Zagreb. Kjo do të thotë 10 000 spermatozoide për çdo kroat, shkruan Sheshel.StrugaLajm

Edhe pse shumica pajtohen me këtë potez, disa ia kanë zënë për të madhe për fjalorin e padenjë në ditët e agjerimit, madje edhe e kanë akuzuar se nuk është serb, por kroat, kurse disa të tjerë i kanë përkujtuar “nunin që bën koalicion me Haradinajn”.
Përndryshe, kjo nuk është hera e parë që përmes Twitterit, Sheshel i shpreh qëndrimet e tij për kroatët dhe Kroacinë, në veçanti për prestidenten Kitaqroviq.

In : Aktuale, Rajoni

Loading...
loading...