Shqiptarja e vogël ka vdekur pas aksidentit në Zvicër

Ka vdekur vajza 8-vjeçare nga Kosova që mbeti e plagosur rëndë në një aksident automobilistik ditën e djeshme në një autostradë në Zvicër.

Mediat lokale shkruajnë se e mitura ishte dërguar në spital me dëmtime të rënda, por fatkeqësisht mjekët nuk mundën ta shpëtonin.Përveç 8 vjeçares, tre personat e tjerë kanë pësuar lëndime dhe nuk janë në rrezik për jetën.

Ndërkohë, drejtuesi kosovar i makinës së dytë që shkaktoi aksidentin po merret në pyetje nga policia zvicerane dhe i është hequr patenta deri në zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë. Magazina.alStrugaLajm

 

In : Aktuale, Rajoni

Loading...
loading...