Sot moti me diell por ftohtë

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe i ftohtë me temperatura të ulëta të mëngjesit. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior, veçanërisht përgjatë Vardarit. Temperatura do të lëvizë prej shtatë deri në 14 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ftohtë me temperatura të ulëta të mëngjesit. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura do të arrijë deri në 12 gradë.

Të premten pritet mot me vranësira mesatare dhe temperaturat e mëngjesit do të jenë pak më të larta.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...