Sot Struga u drodh nga tërmeti!


Sot është regjistruar tërmet në Maqedoninë e Veriut, me epiqendër 2 km nga Vevçani dhe 3 km nga fshati Oktisi,transmeton Strugalajm.

Tërmeti ishte 2 ballë, dhe ishte në një thellësi prej 7 km.

Sot ka pasur dhjetëra goditje nga tërmeti edhe në Turqi, Francë, Itali, në Detin Jon dhe Iran.

In : Aktuale

Loading...
loading...