Talat Xhaferi për momentet e 27 prillit: Isha afër Ziadin Selës

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi në një intervistë për RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentin pas zgjedhjes së tij në këtë pozitë.

Xhaferi tregon se çfarë ndodhi prej zgjedhjes, dhunës brenda objektit të Kuvendit, shok bombës së parë të hedhur nga policia e deri te dalja nga objekti i parlamentit.

Madje, Kryetari i Kuvendit, rrëfen se pranë vetes në shumicën e momenteve kishte edhe kryetarin e Alencës për Shqiptarët, Ziadin Selën, i cili doli i plagosur.StrugaLajm

“Tanë kohën në krahun e majtë, kam pas Selën, por në një moment duke komunikuar me dikë jashtë, kur kthehem nuk e shoh. Dhe nuk dinim më se çfarë ka ndodhur”, tha ndër të tjera Xhaferi.

In : Aktuale

Loading...
loading...