Të shtëna në Shkup, plagoset një person

Një person është plagosur nga shkëmbi i zjarrit që ndodhi mbrëmë në Shkup.

Mbrëmë rreth orës 23 në Shkup në auto-tregun në rrugën Momin Potok, 58 vjeçari T.S dhe djali i tij 16-vjeçar nga fshati Haraçinë, me armë ka shtënë disa herë në drejtim të V.S. (38) nga Shkupi, përcjell TetovaSot.

Pas të shtënave, sipas policisë, babai dhe djali kanë ikur ndërsa V.S. pësoi plagë me armë zjarri dhe u dërgua në Spitalin klinik, ku i janë konstatuar dëmtime të rënda dhe është mbajtur për mjekim të mëtejshëm.StrugaLajm

Inspektim në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i SPB së Shkupit. Po merren masat marrë për zgjidhjen e plotë të rastit.
Loading…


loading…