Ziadin Sela i Aleancës në takim me kreun e PDK-së Kadri Veselin

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela nën shoqërim të nënkryetarit Remzi Mehmedi, sot në Prishtinë ka realizuar një takim me kryetarin e parlamentit të Kosovës njëherit edhe kryetar i PDK-së z. Kadri Veseli.

Në takim u bisedua rreth situatës politike në Kosovë dhe Maqedoni, statusit të shqiptarëve të Maqedonisë si dhe thellimit të bashkëpunimit në mes dy subjekteve politike në të ardhmen në fusha të ndryshme e sidomos në procesin e avancimit të të drejtave të shqiptarëve në Maqedoni.StrugaLajm

In : Aktuale, Struge

Loading...
loading...©