Ziadin Sela përlotet nga vizita e 9 vjeçarit, ja dhurata që ia ka sjellur (FOTO)

Voglushi 9 vjeçar Xhelil Ameti nga Fshati Balindoll i Gostivarit, ka qenë vizituesi më i vogël që ka vizituar Kreun e LR – PDSH z. Ziadin Sela. Ajo që ishte emociunuese ishte torta e tij që e kishte porositur, dhe e dekoruar me foton e Ziadin Selës dhe foton e tij, njofton TetovaSot.

Xhelili i vogël kishte porositur qe torta të jetë me ngjyrat kuq e zi, ashtu njejtë si flamurin  kombëtar. Ai ishte kujdesur edhe per nje detal tjetër. Kishte veshur nje kostum të bukur dhe e kishte kombinuar me ngjyrat kuq e zi.

Madje Xhelili ishte aq insistues qe me cdo kusht ti bej vizite fansit të tij Ziadin Seles, sa që nuk mund ta ndalnin as rrojet dhe as doktorët që kujdesen per shëndetin e Ziadin Selës. Xhelili, është një nga shumë fëmije të tjerë që edhe ai ngeli i dëshpruar dhe i trishtuar nga pamjet e përgjakura të Ziadin Selës që ndodhën javen e kaluar./TetovaSot/

StrugaLajm

 

In : Aktuale

Loading...
loading...