Aleanca Për Shqiptarët,me dy ministra në qeverinë e re të Maqedonisë

Edhe pse akoma nuk ka një prononcim zyrtar, për pjesmarrjen e Aleancës Për Shqiptarët në qeverinë e re të kryesuar nga Zoran Zaev ,burime të afërta me këtë formacion për Strugalajm.com, referojnë  se pjesamrrja do të jetë proporcionale nëse vendoset  pro futjes në qeveri.Këto burime, saktësojnë se minimalishtë ky formacion do prezantohet me dy ministra, si dhe me tre zv/ministra  dhe me dy drejtori të nivelit të parë .Edhe pse, akoma nuk ka asgjë zyrtare këto burime saktësojnë se vendimin përfundimtar, Aleanca për Shqiptarët do ta marri me shumë gjasë brenda disa ditëve pas rikthimit në kohë të plotë në politikë edhe të liderit të LR-PDSH-së Ziadin Sela.(Strugalajm.com)

StrugaLajm
In : Aktuale

Loading...
loading...