Boksierët e “Sindi”-t shkëlqejnë në turneun e boksit në Strugë

Boksierët e “Sindi”-t shkëlqejnë në Strugë.

-Ketë te premte (28.07.2023) ne qytetin e Strugës u mbajt turneu ndërkombëtar “FightForGlory” ku moren pjes disa shtete te ndryshme si: Shqipërija, Kosova, Bullgaria, Austria, Zvicra, Maqedonia. Gjithsej kishte 14 metche, ku 8 prej tyre ishin boks dhe 6 ne kikboks. Në kategorin e boksit perfaqsuses ishtin dhe 6 boksierët vendas të B.K.”Sindi” ku te gjith dolen fitues nga ky event. Aron Skenderi ne kategorin kadet (42kg) dominoj kundershtarin gjat tre rundeve dhe fitues shpallet Skenderi, Eri Hani ne kategorin Junior (-86kg) beri nje luft mjaft te mir taktike ku ia beri te pa mundur kundershtarit nga bullgaria te rrembej pikë per te siguruar fitore, dhe keshtu qe fitues shpallet Hani me vendim unanim 5:0. Endri Hani kategoria Junior (-80kg) ishte mjaft dominant per kundershtarin e tij ku i dha dy knockdowne gjat tre rundave dhe fitues shpallet Endri Hani me rezultat 5:0. Dion Lena kategorija senior (63,5kg) filloj nje luft agresive qe ne sekondat e para te metchit ku ja beri te pa mundur kundershtarit bullgar per te realizuar planin e tij te boksit dhe gjat tre knockdowneve te marra e kishte te pa mundur te vazhdoj luften dhe fitues shpallet Lena me TKO ne raundin e par. Hamza Imeroski ne kategorin senior (75kg) gjithashtu beri nje luft te mir dhe u shpall fitues me TKO ne raundin e par pasiqe kundershtari e pati te pamundur te vazhdoj luften mbas knockdownit ne minutat e fundit te raundit. Alim Nasufi kategoria Senior (-71kg) beri nje luft mjaft te mir dhe terheqse per publikun ku kishte goditje te nje pas njershme nga te dy palet por Nasufi pas disa goditjeve te forta qe ia plasoj kundershtarit bullgar dhe ku i dha gjithashtu dy knockdowne dhe fitues shpallet Nasufi me vendim unanim 5:0.
Trejneret Fisnik Hani dhe Albion Nasufi ishin mjaft te kenaqur me boksieret e tyre dhe me luftat dhe spektaklin qe ia dhuruan publikes qe ishte e pranishme ne kete mbremje. Gjithashtu dhe si klub shprehin mirnjohje dhe falemenderim te veçant per gjith pjesmarrsit.StrugaLajm
Loading…


loading…