Dy motra shqiptare humbin jetën në një aksident në Gjermani, katër të tjerë të lënduar (FOTO)


Një aks.ident i rën.dë që ndodhi sot në Gjermani mori jetën e dy femrave kosovare. Sipas burimeve të Indeksonline viktimat që humbën jetën në këtë aksident janë motra, të martuara për dy vëllezër.

H.Sh dhe F.Sh, emra të njohur për redaksinë hum.bën jetën në aksid.entin që ndodhi ndërmjet ‘Graben-Neudorf dhe Nochstetten’ të Gjermanisë, pasditen e sotme.

Të njëjtat janë me origjinë nga Gjakova kurse për aksi.dentin në fjalë kanë raportuar edhe mediat e huaja. Në raportim e sipër u theksua se përpos vikti.mave, të lënduar nga ky aksident mbetën edhe katër persona të tjerë.

Veturat e përfshira në këtë aksident ishin një Mercedes dhe një Opel, të cilat edhe u përplasën njëra me tjetrën. Në rrezik për jetë si pasojë e këtij aksidenti është edhe shoferi 51 vjeçar i veturës ‘Opel’.

In : Aktuale

Loading...
loading...