Filipçe :“Më vështirë është të marrësh frymë në respiratorë, prandaj mbani maska”

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dërgoi edhe një herë mesazhe të forta përmes profilit të tij në Facebook për situatën në të cilën vendi ynë është në luftën kundër virusit korona, përcjell FLAKA.

“Maska duhet të bëhet jeta jonë e përditshme. Ata janë provuar të na mbrojnë dhe të tjerët përreth nesh. Kur dy persona vendosin maska ​​në mënyrë korrekte, probabiliteti i infektimit me njëri-tjetrin është 1.5%. Vednos maskë, mbajeni distancën, mos u tuboni”, ka shkruar Filipçe.

Loading...
loading...Loading…


loading…